مقالات
بهانه های تازه تازه تازه ! چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 18
بدخوب 
مقالات - مقالات متفرقه
نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی   
پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۸

بهانه های تازه تازه تازه !

کلا خیلی تر و تازه  !

 

سلام به دوستان عزیزم

مثل همیشه من در این خرابه حضور دوباره ایی پیدا کردم تا برای تنبلی و عدم حضورم در نت بهانه تراشی کنم ! میدونم ! میدونم ! نمیخواد اینقده بلند فحش بدین !

این ترم بنده درگیر غول بی پدر مادری به نام کنکور هستم که همونطور که میدونید کلا چیز ستمی هستش ! برای همین واقعا وقت نمیکنم که مثل قبل نظراتتون رو بخونم و براشون جواب بنویسم... برای همین میخوام ازتون خواهش کنم که لطف کنید و تا انتهای بهمن منتظر بنده بمونید ! تا اونموقع اگر سوال مهمی داشتین که میدونستین وقت زیادی رو ازم نمیگیره، لطفا همین جا بپرسین... اگر پرسیدید و من جوابی ندادم، به جون خودم نتونستم و وقت نداشتم وگرنه در مرام ما نیست که ازمون سوال بپرسن و جواب ندیم...

 
هشدار امنیتی چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 10
بدخوب 
مقالات - IT و فناوری اطلاعات
نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی   
چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۲۹

سلام

یک نفر (یا گروه) توی ایران تونستن به یک سری Certificate های مربوط به Google که از طرف Diginotar تائید شده، دسترسی پیدا کنن و هدفشون Sniff کردن اطلاعات مربوط به کاربران ایرانی در سرویسهایی مثل GMail , yMail و TOR بوده... این دفعه ی اولی نیست و یه چیزی به من میگه که دفعه ی آخر هم نخواهد بود...

اگه میبینین که از طرف Browserتون به شما اخطار در مورد عدم صحت Certificate گوگل (یا سرویسهایی که گفتم) داده میشه،باید بدونین که اخطارش درسته...

مرورگرتون رو به Opera تغییر بدین و آخرین Update های مایکروسافت و FireFox رو که برای حذف Diginotar قرار داده شدن رو نصب کنین...

این اولین و احتمالا آخرین نوشته ی هشداری من خواهد بود و تنها دلیلی که اینکار رو اینبار انجام دادم، غلط دونستن هدف نادرست هکر (یا هکرها) در دسترسی به اطلاعات شخصی مردم و آیه ی  قرآنی "در امور شخصی مردم تجسس نکنید" بود... امیدوارم که هم اونها هدایت بشن، هم این خراب شده رو هک نکنن و هم همه ی ماها کارای بد کمتر انجام بدیم !

 

موفق باشید !

 
چگونگی ارتباط گره های شبکه های P2P در Unstructured Overlay ها چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 45
بدخوب 
مقالات - شبکه
نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی   
جمعه ۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۰

وقتی گره ها، به هم گره میخورند !

(بررسی چگونگی ارتباط گره های شبکه های P2P در Unstructured Overlay ها)


این مقاله مربوط به درس "ارائه مطلب" دانشگاهم بود و از اونجاییکه استادم به لودگی و مسخره بازی نمره نمیده (!) نتونستم این مقاله رو هم به سبک نوشته های همیشگیم بنویسم برای همینم یه کمی (فقط یه کم !) خشک و دانشگاهی و با کلاس هستش ! از اوناییه که دوست داری باهاشون پز بدی، فقط مشکل اینه که من گاگول نمیدونم اصلا میشه با مقاله به کسی پز داد یا نه ! حالا مهم نیست ! خونتونو کثیف نکنین ! اگه موضوعش به دردتون خورد (که احتمالا نمیخوره !) بخونینش و اگه به درد هم نخورد اصلا به درک ! چرا وقتتون رو هدر بدین ؟! برین YouTube چهار تا فیلم ببینین حال کنین !

فقط یه پیشنهاد بدم : اگه میخواین مقاله هه رو بخونین، بهتره برین آخرش و سعی کنین که فایل PDF شده ش رو دانلود کنین... اینطوری متون راست به چپ و چپ به راست هم خراب نمیشه و تازه مقاله ش هم خوشگلتر میشه !

چکيده

شبکه های P2P مقوله ایی قدیمی و شناخته شده در صنعت ارتباطات و شبکه های کامپیوتری هستند. شبکه های P2P، شبکه هایی با انعطاف بسیار بالا، گستردگی عظیم و جمعیت ارتباطی قابل توجهی هستند. در صورتیکه بتوان از پتانسیل نهفته ی این شبکه ها در جهت ارضای نیازهای کاربران و حتی شرکتهای مختلف بهره برد، قدرتی عظیم در اشتراک منابع و محاسبات خواهیم داشت که این قدرت قابل رقابت با ساختارهای شناخته شده ی Client/Server و حتی فراتر از آنهاست. در واقع علت محبوبیت و علاقه ی بسیاری از کاربران این شبکه ها، به رشد و فزایندگی قدرت ارتباطی آن با افزایش کاربرانش برمیگردد. گسستگی و در عین حال پیوستگی ارتباطات این شبکه ها مدیون راهکارهای شناخت گره های آن با هم است. اهمیت این ارتباط به قدری است که اشتباهی بسیار کوچک در تبیین چگونگی آن، میتواند موجب عدم کارکرد درست شبکه و در نهایت از هم پاشیدن آن گردد. هدف ما در این مقاله بررسی راههای چگونگی ایجاد ارتباط و مسیریابی بین گره ها در شبکه های P2P است که در ابتدا با معرفی دو خانواده ی اصلی این شبکه ها شروع شده و در ادامه با مطرح کردن راهکارهای ارتباطی خانواده ی اول یعنی Unstructured Overlay ها و بحث بر سر مزایا و مشکلات آن، موضوع را مورد بررسی بیشتر قرار میدهیم.

واژه­ هاي كليدي

شبکه های P2P، Network Overlay، Distributed Hash Table، Query Routing، Key-Based Routing،Random Graphs، Power-Law Graphs

 
بهینه سازی کلونی زنبورها چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 8
بدخوب 
مقالات - IT و فناوری اطلاعات
نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی   
دوشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۳

بهینه سازی کلونی زنبورها

راهکاری تعاونی برای حل مسائل حمل و نقل و جابجایی پیشرفته

بهینه سازی کلونی زنبورها


این ترجمه تقریبا برای 4 سال پیشه، یعنی وقتیکه تازه وارد دانشگاه شده بودم... یه استاد داشتیم که از همون اول پتانسیل فوق العاده ی من و دوستم رو در بیگاری دادن و حمالی کردن درک کرد و سریعا در همون ترم اول ازمون خواست که یک مقاله ی فوق پیشرفته در مورد موضوعی که ما هیچی ازش نمیدونستیم رو ترجمه کنیم... خلاصه دلم برات بگه ننه ! این مقاله در اون زمان با اون علم کم من و دوستم یعنی پوریا یزدان پناه، ترجمه شد... بعد از 4 سال تصمیم گرفتم که این مقاله رو یه کم خوشگلش کنم و دوباره آپلودش کنم تا اگر کسی بهش نیاز داشت، برش داره...

فقط یادتون نره که من و دوستم فقط مترجم بودیم و چیز خاصی در مورد موضوع مقاله هه نمیدونیم ! پس سوالای سخت سخت نپرسین !

چکیده

سیستمهای طبیعی مختلفی به ما یاد میدهند که ارگانیسمهای خارجی بسیار ساده ایی توان تولید سیستمهایی با قابلیت انجام کارهایی بسیار پیچیده به کمک برهم کنشهای پویا با هم را دارند.

متاهیوریستیک (ابرکشف) کلونی زنبورها (BCO) در این مقاله آورده شده است.کلونی مصنوعی زنبورها در پاره ایی نزدیک به هم و در مقایسه با کلونی زنبورهای طبیعی , متفاوت عمل میکنند.

BCO به همان میزان که قابلیت حل مسائل ترکیبی قطعی را دارد , قادر به حل مسائل ترکیبی ایی است که دارای عدم قطعیت نیز میباشند.

توسعه ی الگوریتم کشف کننده ی جدید برای حل مسئله ی Ride-Matching به کمک راه پیشنهاد شده (استفاده از کلونی زنبورها) راهی روشنگر برای نشان دادن قابلیتهای این روش محسوب میشود.

 

 
VLAN یا Virtual LAN چیست ؟! چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 112
بدخوب 
مقالات - شبکه
نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی   
پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۱

VLAN یا Virtual LAN چیست ؟!

همه چیز در مورد VLAN

VLAN چیست ؟

VLAN

مقاله ای از خانم پریسا طاهریان


احتمالاً همه ، LAN ها و نحوه پیاده سازی شون رو می­شناسیم، و حتماً هر کدوم تعاریف مختلفی از LAN داریم که احتمالاً از آن جایی که همه اون­ تعریف­ها به یک مفهوم اشاره می­کنند پس همه درست­اند. اما برای اینکه مفهوم VLAN ها رو بهتر درک کنیم لازمه که از بین تعریف­های مختلفی که برای LAN وجود داره تعریف زیر را با دقت بیشتری بخونیم :

یک LAN شامل تمام دستگاه­هایی است که در یک Broadcast Domain باشند.

اما Broadcast Domain چیه؟ یک پیام Broadcast که می­دونین چیه ؟ (پیام­های فراگیر)، به دامنه­ای که این پیام­ها تا آنجا می­تانند ارسال شوند و پیش بروند Broadcast Domain (دامنه Broadcast ) گفته می­شود.

به عنوان یه تعریف دیگر تمام ایستگاه­ها و وسایلی که بهLAN متصل­اند عضو یک Broadcast Domain اند و در این صورت اگر یکی از ایستگاه­ها پیامی را به صورت Broadcast ارسال کند،تمام ایستگاه­های عضو آن Domain Broadcast یک کپی از آن پیام را دریافت می­کنند.

و اما VLAN ها !

VLAN کوتاه شده عبارت Virtual LAN ( Virtual Local Area Network ) است.

همه چیز برای تعریف VLAN ها از نامشان مشخص است، LAN های مجازی!یعنی LAN هایی که به صورت مجازی پیاده سازی می­شوند. همین!

اما چرا نیازه که VLAN داشته باشیم ؟

در ابتدا حالتی را در نظر بگیرید که VLAN نداریم؛ در حالت معمول در یک LAN تمام پورت­های یک سوییچ عضو Broadcast Domain مشابهی­اند. به این ترتیب اگر یک ایستگاه پیامی را به صورت Broadcast ارسال کند، تمام دستگاه­هایی که در آن Broadcast Domain هستند. مثلا در شکل زیر کامپیوتر بنفش پیامی را به صورت Broadcast ارسال می­کند و همان طور که در شکل مشخص است این پیام به تمام هاست­هایی که در آن Broadcast Domain هستند می­رسد.

خب! حالا این خوبه یا بد ؟

 
Windows Intune چیست و چگونه پیاده سازی میشود ؟ چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 12
بدخوب 
مقالات - شبکه
نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی   
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۹

Windows Intune چیست و چگونه پیاده سازی میشود ؟!

مقدمه

سلام بر بروبکس و دوستان

مقاله ایی که اینجا میبینین، لطف یکی از دوستان بنده یعنی خانم طاهریان هستش... ایشون به من اجازه ی چاپ این مقاله ی مفید رو در CyberLone دادند.

همینجا از زحمات ایشون تشکر میکنم.

تا زمانیکه من سرم یه کم آزاد بشه و فرصت نوشتن پیدا کنم، شما رو به خدا و مقاله های خانم طاهریان میسپارم ! پس منتظر بعدیش هم باشید !

در ضمن در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد مقاله میتونین سوالهاتون رو به پست الکترونیک خانم طاهریان ( این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید ) بفرستید.

با آرزوی موفقیت برای همگی شما

محمد مهدی حاجی اسمعیلی

 

مقدمه­ ایی بر Windows Intune

شما از هر جایی که باشید می­تونید ایمیل­تون رو چک کنید. از آخرین نامه­های رسیدتون با خبر شید، ایمیل­های به درد نخورتون رو دور بریزید، آن­ها را دسته بندی کنید، به آن­ها جواب بدید، اگر فایل ضمیمه­ای داشته باشند آن­ها را از نظر امنیتی چک کنید، و در مورد ایمیل­هایی که در پوشه Spam هستند احتیاط بیشتری را رعایت کنید. برای همه این­ها مهم نیست که شما در چه مکانی قرار داشته باشید، تهران، شاهرود، شیراز، افغانستان و یا پشت میز کامپیوترتون توی خونه، چیزی که شما نیاز دارید تنها یک کامپیوتر با قابلیت دسترسی به اینترنته. ( از طریق گوشی هم می­شه البته !!) همه ی اینا به خاطر اینه که صندوق پستی شما تحت وب و وابسته به وب و اینترنته، نه کامپیوتر و مکان فیزیکی شما.

از این بدیهیجات که بگذریم، به فرضیجات زیر می رسیم.

فرض کنید که شما شرکتی با 5 شعبه در جاهای مختلف دارید. ( مهم نیست که چه شرکتی باشه و چه کاری توش انجام می­شه ) شما بایستی به طریقی این 5 شعبه را مدیریت کنید که از آخرین تغییرات و اطلاعات، مشکلات ، کمبودها، بدبختی­ها و ... اون­ها با خبر باشید.

برای اینکار می­تونید از چند نفر خانم استفاده کنید ( اگر از آقا استفاده کنید سرعتتون به مراتب پایین می­آد) که خیلی سریع آخرین خبرها و مشکلات را به شما برسونن! مطمئناً می­تونید حدس بزنید که این روش چه مشکلاتی را در بر خواهد داشت! ضمن اینکه دسته بندی اطلاعات رسیده و رسیدگی به اون­ها نیز کار خیلی سختیه. راهکار دیگه اینه که یه شبکه خصوصی برای خودتون داشته باشید. این راه نسبت به قبلی خیلی بهتر و سریع­تر و مهندسی­تره! اما اگر از مزایای راه سوم با خبر شید خواهید متوجه شد که این راه خیلی بهترتر، سریعتر­تر، مهندسی­تر­تر و به علاوه خارجکی­تر و باکلاس­تر هم هست!! و اون استفاده از ویندوز جدید مایکروسافت بر مبنای فناوری کلود، به نام Intune است.

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 5

مقالات سر راهی !

Onlive، یک انقلاب ؟!

یک و نیم سال پیش وقتی که بازی CrySis منتشر شدش، هیچ سیستمی نمیتونست اونرو به صورت کاملا روان اجرا کنه...سایت GameSpot به طور رسمی اعلام کرد که با این همه دبدبه و کبکبه نتونسته بازی رو در بالاترین حالت اجرا کنه...GameTrailers در مسابقات سالیانه ش که بهترینها رو معرفی میکنه، سریعا اعلام کرد که بازی Crysis رو در لیست نامزدهای گرافیکی معرفی نمیکنه به دو دلیل : اولی اینکه گرافیک بازی بسیار بالاتر از دیگر بازیهای عرضه شده در اون سال بودش و دوم اینکه حتی GameTrailers هم نتونسته بود سیستمی رو جمع و جور کنه که بتونه این بازی رو روی PC اجرا کنه...

 

Onlive، یک انقلاب ؟!

تبلیغات تصویری

آگهی
آگهی